neljapäev, 21. mai 2015

"Puhkus" Türgis. Teine päev


Teine päev algas traditsiooniliselt nagu ikka komandeeringu töine päev. Et ööseks olin konditsioneeri 19 kraadi peale pannud, siis öö möödus magusalt magades ja hommikul ei olnudki vaja esimese asjana kohe dushi alla tormata, nagu eelmine hommik, pealegi oli ka uneaega seekord piisavalt – eelmise päeva „zombi“ olek oli peaaegu kadunud. Äratuse sai siiski nihutada pool tundi hilisemaks, sest väljasõit oli planeeritud 9.30, aga enne tuleb ju läbida hommikused protseduurid ja hommikusöök. Naljakas on see, et kui ma tavapäraselt hommikuti joon vaid kohvi ja söök mingi nipiga sisse ei lähe, siis komandeeringutes on mingid teised refleksid – ilmselt põhjus selles, et ise ei pea tegema midagi, lihtsalt lähed ja võtad, nii suudan lähetustes hommikuti täiesti korraliku hommikusöögi nahka panna. Ja mitte ainult – organism lausa nõuab seda (Pavlovi refleks).

Lahkusime siis hotellist „tööle“ pisut küll hiljem planeeritust, sõit ei võtnud palju aega, nii 15-20 minutit, sest seekord on meie elamine siin hetkel päris lähedal Mersini sadamale. Sorteerimiskeskus asub Mersinis nn vabatsoonis, kus sisuliselt ei ole nagu päris Türgi riik, vaid kehtivad pisut teised seadused seoses tollimise jne. Põhjus, miks just seal on second-hand riiete sorteerimiskeskus, on üsna proosaline – nimelt ei ole seadusega lubatud Türki sisse tuua second-hand rõivaid ( oma tekstiilituru kaitse), aga väljaspool ametlikku piiri võib selliste asjadega tegeleda. Eksurseerisime siis veidi,  vaatasime kohaliku toodangu kvaliteeti ja sellega praktiliselt meie ülitähtis töö oligi tehtud. Kollegidel oli pisut huvitavam, sest nemad viibisid seal esmakordselt, mul mitte nii väga, sest konkreetselt samas kohas olen käinud juba enne 2-3 korda (täpselt ei mäleta). Lõuna ajaks, kell 1 päeval, olime juba tagasi hotellis.

Kõht täis, suundus igaüks omi asju asjatama. Mina jahtusin tunnikest pool või veidi rohkem toas, siis bikiinid selga ja päikesevanni võtma basseini äärde. Saime ikka kätte oma pool päeva puhkust :) Hoolimata sellest, et kui liiga palav hakkas päikese käes, sai järjekordne tiir basseinis tehtud, oli enne ühiseks pidulikuks õhtusöögiks valmistumist vaja ikka dushi all käia, sest higi jooksis igast poorist ja kere kleepus/nätsus igatmoodi.

Õhtusöögi restoran ei asunud ka kuigi kaugel, paarkümmend minutit rahulikku jalutuskäiku, mere ääres värskes õhus. Toit, nagu alati siinkandis, super maitsev, värske ja igati nauditav. Kui kodus sellist pakutaks, veereks nagu kera vist juba :) Lobisesime kollegidega, nii omadega  kui ka teistest riikidest. Naljakas oli natuke see, et kuna ju koht asus päris hotelli lähedal ja kui põhimõtteliselt oli kõik söömine ja joomine nagu lõppenud, otsustasime omadega, et hakkaks vaikselt hotelli poole tagasi liikuma, ehkki nagu ametlik lõpp polnud veel kätte jõudnud, aga kui me kui üks mees püsti tõusime ja liigutama hakkasime, siis hakkas kuidagi kõigil vajadus lahkuda. Ei tea, kas mainitakse ära, et oleksime nagu midagi ära rikkunud… et liiga vara vms…

Mere äärest lahkudes, kus puhus niisugune mõnus briis, vaevalt 50 m eemal tänaval jälle palav ja kuidagi umbevõitu, hotelli saabudes jälle üleni higine ja kleepuv. Ega muud kui jälle dushi alla :) – nii võib ju ära kuluda… või vaevaga saavutatud kiirpäevituse suisa maha pesta…

Tahaks nüüd magama minna, aga pole kindel kui hästi see õnnestub, sest hotelli hoovi peal on pidu. Siinkandis on kombeks just hotellide territooriumitel pidada erinevaid pidusid, eriti pulmi jms. Eile oli minu rõdult nähtavas kohas mingi laste pidu, kus tüdrukud nägid välja nagu väikesed printsessid, kaharad kleidid ja seelikud, soengud ja make-up, täna tundub olevat mingi koolilõpupidu, enne noored pidulikult talaarides ja ürpides, nüüd käib vägev tantsulka türgi muusika saatel.

Aga peab üritama… kasvõi pea padja alla… homme algab tõsisem töö, 9st 6ni koosolekut, kus tuleb ka oma raport esitada ja ilmselgelt saab mingi „peapesu“ – kuigi ei oska arvata, mille eest, aga küll leitakse põhjus.

Seni, kui siin internet loivab, sai ka pidu läbi. Intenetiga on jah siin probleeme, ei ava ühtegi akent, isegi skype ei toimi, pilte ei ole mingit võimalust üles laadida, aga pole hullu, aegajalt miski ju toimib.

Eile õhtul ei õnnetunudki postitada, sest internet oli juba magama läinud vist…

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar